Jezus pokonał każdą chorobę

Uzdrowienie z depresji jest możliwe

Jezus pokonał każdą chorobę. Boże Słowo mówi, że Jego ranami zostaliśmy uzdrowieni. Jeżeli, dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz pomocy, to kliknij w link wyżej i zadzwoń do ludzi, którzy pomogą ci przyjąć Twoje uzdrowienie i wolność.

Czym jest depresja

Depresja to choroba, która może dotknąć osoby w każdym wieku. Smutek czy dołek psychiczny, w jaki zdarza się wpadać ludziom od czasu do czasu to normalne elementy codziennego życia emocjonalnego. To jedna z reakcji organizmu na niepowodzenia czy rozczarowania.
Kiedy jednak uczucie pustki i rozpaczy zaczynają dominować i nie mijają – nie pozwalając człowiekowi cieszyć się życiem, jak dotychczas – może się okazać, że człowiek ten cierpi na depresję… Większości ludziom zdarzają się tzw. górki i dołki nastroju. Wiele osób stosuje termin „depresja” opisując uczucie smutku, ale ta choroba to coś znacznie więcej.

Jak rozpoznać depresję

Osoby ze zdiagnozowaną depresją często opisują, że czują się jakby żyły w „czarnej dziurze” lub były skazane na nieuniknione niepowodzenia. Niektórzy w ogóle nie skarżą się na uczucie smutku – zamiast tego czują się apatyczni, nie mają energii do życia, mają wrażenie, że nie ma ono sensu. Depresja przede wszystkim różni się od uczucia smutku tym, że zakłóca codzienne życie człowieka. Nie pozwala człowiekowi normalnie pracować, uczyć się, jeść, spać czy po prostu bawić się. Uczucia bezsilności, bezradności, beznadziejności są bardzo intensywne i rzadko ustępują chociażby w najmniejszym stopniu. Najczęściej sprowadza się to do tego, że dotychczasowe zainteresowania przestają być ważne, człowiek unika spotkań ze znajomymi i towarzyszy mu ciągłe uczucie zmęczenia. Wykonywanie codziennych obowiązków przytłacza go. Choroba ta dotyczy dwa razy częściej kobiet niż mężczyzn. Depresja to stan, który pojawia się niespostrzeżenie i powoli. Człowiek powoli traci poczucie sensu, staje się bierny, nie wykazuje ochoty na żadną aktywność i jedyne czego pragnie to samotność. Człowiek ma poczucie niezrozumienia przez bliskich, wszystko co do tej pory przynosiło nam radość, jest dla nas obojętne.

Objawy depresji

Istnieją dwie grupy ludzi cierpiących na depresję, i każdej z tych grup towarzyszą różne objawy.
Żeby można było mówić o prawdopodobieństwie wystąpienia depresji, muszą przejawiać się przynajmniej dwa, z niżej podanych symptomów.
Grupa pierwsza:
Grupa druga:

Co stoi za depresją i jak się jej pozbyć

W przebiegu depresji, na początku wszystko może się wydawać beznadziejne, jednak podejmując odpowiednie kroki, można zupełnie wyjść z depresji. „Duch Wszechmocnego Pana nade mną, gdyż Pan namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę; posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym ogłosił rok łaski Pana i dzień pomsty naszego Boga, abym pocieszył wszystkich zasmuconych, abym dał płaczącym nad Syjonem zawój zamiast popiołu, olejek radości zamiast szaty żałobnej, pieśń pochwalną zamiast duca zwątpienia. I będą ich zwać dębami sprawiedliwości, szczepem Pana ku Jego wsławieniu. I odbudują starodawne ruiny, podźwigną opustoszałe osiedla przodków, odnowią zburzone miasta, osiedla opustoszałe od wielu pokoleń.” (Księga Izajasza 61;1-4) Te wersety z Pisma Świętego pokazują co stoi za depresją i jak pozbyć się depresji. Bez względu na to, czy depresja ma podłoże fizjologiczne, czy duchowe, zniwelowanie jej działania w życiu człowieka jest możliwe za pomocą przyjęcia Jezusa Chrystusa jako swojego osobistego Zbawiciela. Potem należy zacząć korzystać z zasobów mocy Ducha Świętego.