Szanowni Państwo

Chcielibyśmy przedstawić Państwu ofertę bezpłatnego projektu związanego z profilaktyką tzw. zachowań ryzykownych oraz krzewieniem właściwych postaw wśród młodszej i starszej młodzieży.

Głównym założeniem i punktem programu jest spotkanie z Arturem Cerońskim, od wielu lat związanym z szeroko rozumianą profilaktyką zachowań ryzykownych i pomocą ludziom uzależnionym.  Artur Ceroński jest szerzej znany z programów telewizyjnych, emitowanych m.in. w TVP1 i TVN, w których opisuje swoje dawne życie, uwikłane w przemoc, narkotyki, alkohol, oraz dramatyczną przemianę, która sprawiła, że stał się innym człowiekiem i postanowił pomagać innym – z jednej strony współpracując z ośrodkami dla osób bezdomnych i uzależnionych, z drugiej zaś stawiając na profilaktykę wśród młodych ludzi.

Artur Ceroński, kiedyś bandyta i handlarz narkotykami, dziś szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, oraz certyfikowany terapeuta d/s uzależnień, w prosty i komunikatywny sposób pokazuje młodzieży, że nigdy nie jest za późno na zmianę. Podczas spotkań z nastolatkami porusza nie tylko tematykę stricte związaną z zachowaniami ryzykownymi, ale także rozmawia z młodzieżą o wartościach, o tym, czy bycie „dobrym człowiekiem” to zwykłe „frajerstwo”, czy może wręcz
przeciwnie – wielki życiowy sukces. Jako otwarta, bezpośrednia osoba, natychmiast nawiązuje kontakt ze słuchaczami i w niezwykle barwny sposób przekazuje swoje doświadczenia młodym ludziom, którzy w pogoni za lepszym życiem czy po prostu rozerwaniem się, wpadają w trudne do uniknięcia pułapki „dorosłości”. Warto posłuchać jego historii, która pokazuje nastolatkom, że pieniądze, imprezy i bycie „cool” nie są tym, co może dać im trwałe szczęście oraz dobry start w dorosłe życie.

Poniżej można zobaczyć:
1. List Artura Cerońskiego przybliżający jego życiorys.
2. Listę placówek, które gościły Artura Cerońskiego, referencje (kontakt do osób zaangażowanych we współpracę) na życzenie.
3. Listę materiałów multimedialnych dotyczących Artura Cerońskiego.

Z szacunkiem : KOŚCIÓŁ CHRZEŚCIJAN PEŁNEJ EWANGELII ,,ARMIA JEZUSA CHRYSTUSA,,

1. List Artura Cerońskiego przybliżający jego życiorys.

Szanowni Państwo.

Nazywam się Artur Ceroński i mam 43 lat. Dziś jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Docieram do tysięcy osób z przesłaniem nadziei i przemawiam do młodych ludzi, przestrzegając ich przed ,,życiem na krawędzi”.

Jednak moje życie nie zawsze tak wyglądało. Dzieciństwo upływało przy ojcu alkoholiku i nosiło znamiona dramatu. W wieku 17 lat zabiłem człowieka i trafiłem po raz pierwszy do więzienia. Potem były kolejne wyroki za napady, kradzieże, pobicia, wyłudzenia i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Łącznie w więzieniu spędziłem blisko 10 lat. Wdałem się w wojny gangów, wydano na mnie i moją rodzinę wyrok śmierci. Handlowałem narkotykami i je produkowałem. Szybko stałem się narkomanem. Trzykrotnie umierałem z przedawkowania…

Dziś jednak jestem innym człowiekiem, a celem mojego życia stało się dotarcie do maksymalnej liczby ludzi z poselstwem przestrogi i nadziei. Przestrogi – przed narkotykami, alkoholizmem, przemocą, rozwiązłością. Nadziei – na możliwość wyjścia z każdej sytuacji i rozpoczęcia życia na nowo. Podejmuję również -wraz z moim zespołem-bardzo skuteczne działania terapeutyczne w zakresie wyjścia z nałogów i wyleczenia ich skutków. Skuteczność naszych terapii sięga 90-ciu procent .

Z poważaniem
Artur Ceroński

2. Lista przykładowych placówek, w których gościł Artur Ceroński:

Szkoły:

1. Gimnazjum w Nasielsku ul. Staszica
2. Gimnazjum w Winnicy k. Nasielska
3. Gimnazja i szkoły średnie w Rzeszowie
4. Gimnazja i szkoły średnie w Zakopanem i w Nowym Targu
5. Gimnazjum i szkoła podstawowa w Gliwicach

Ośrodki dla bezdomnych i uzależnionych:

1. Ośrodek w Myszkowie
2. Ośrodek w Bielsku-Białej
3. Ośrodek w Rybniku Ośrodek w Bielawie
4. Ośrodek w Gdyni
5. Ośrodek w Kluczach

Zakłady poprawcze i wychowawcze:

1. Zakład poprawczy w Mszanie Dolnej
2. Zakład wychowawczy w Gdańsku
3. Zakład wychowawczy w Malborku
4. Zakład poprawczy w Witkowie
5. Klub dla dzieci w Bytomiu

3. Lista materiałów multimedialnych nt. Artura Cerońskiego.

1) https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ceronski-morderca-w-roli-duchowego

2) http://archiwum.radiogdansk.pl/index.php/blog-wlodzimierza-raszkiewicza/29459-pastor-z-wizienia.html
3) http://www.epiotrkow.pl/news/Zabil-czlowieka–teraz-jest-pastorem,11384
4) http://tt.info.pl/wiadomosci/Zabil-czlowieka–teraz-jest-pastorem,196
5) http://www.sferatv.pl/aktualnosci/ruda-slaska/2669-tabor-w%C4%99druje
6) http://supernowosci24.pl/byli-gangsterzy-i-narkomani-przemawiaja-do-mlodziezy/
7) http://rzeszow.tvp.pl/9371279/gangster-i-zabojca-ktory-zostal-pastorem-i-raper-ktory-przezwyciezyl-uzaleznienie-od-narkotykow
8) http://www.youtube.com/watch
9) http://www.nowiny.pl/78994-ceronski-bog-jest-tylko-dobry-a-diabel-jest-tylko-zly-foto-i-wideo.html
10) http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121227/WEEKEND/121219603

Świadectwo szkolenia Artur Ceroński

pobierz plik w formacie pdf

Świadectwo szkolenia Agata Cerońska

pobierz plik w formacie pdf

Formularz kontaktowy